Rrip për dobësimin e barkut - si të zgjidhni më të mirën?

Për të korrigjuar figurën, përdoret një rrip dobësimi, i cili shpejt djeg indin dhjamor pa dëmtuar shëndetin. Ka lloje të ndryshme të pajisjeve. Para se të bëni një blerje, mund t'i kushtoni vëmendje një përmbledhjeje të avantazheve dhe disavantazheve të llojeve kryesore të rripave për modelimin e trupit. Me përdorimin e duhur dhe pajtueshmërinë me të gjitha rekomandimet, pajisja do të përfitojë vetëm nga trupi.

Çfarë është një rrip dobësimi?

Rripi i dobësimit të barkut ndihmon në reduktimin e depozitave të yndyrës në zonën e belit. Ka lloje të ndryshme që ndryshojnë në dizajn dhe efekt në trup. Në fakt, ideja është të ngrohni qelizat dhjamore nën ndikimin e masazhit ose ngrohjes, të cilat së bashku me djersën do të çlirojnë trupin. Funksionimi i pajisjes i ngjan procedurave të masazhit.

Çfarë janë rripat për dobësim

Rripi për dobësimin e barkut tek femrat ju lejon jo vetëm të zhvisheni dhe të hiqni yndyrat, por gjithashtu stimulon indet e muskujve në zonën e belit. Pajisja promovon rigjenerimin e indeve, përmirëson sistemin e qarkullimit të gjakut, largon substancat e dëmshme dhe përshpejton sistemin e tretjes. Efektiviteti i rripit të dobësimit varet nga sportet (vrapimi, fitnesi) dhe një dietë e ekuilibruar.

Llojet pro Minuset
Masazh Lehtëson dhimbjet e muskujve, lodhjen pas stërvitjes me ndihmën e dridhjeve. Aktivizoni proceset, përshpejtoni sekretimin e acidit laktik. Ata bëjnë pak zhurmë.
Termike I përshtatshëm për ata që kanë një çehre të madhe. Rregullohet lehtësisht. Digjni yndyrën shpejt. Mund të vishet gjatë gjithë ditës. Produkt i qëndrueshëm, fleksibël. Lehtë për t'u përdorur. Përplaset në trup kur vishet.
Sauna Përdoreni në një kohë të përshtatshme, duke u kombinuar me kryerjen e aktiviteteve të përditshme. Trupi pastrohet nga toksinat dhe toksinat. Mbinxehje e rëndë, ulje e performancës dhe aktivitetit. Mundësia e dehidrimit.
Miostimuluesit Lehtësinë e përdorimit. Thjeshtësia e pajisjes për rregullimin e fuqisë së rrymës. Kur punon me bateri, rryma zvogëlohet.
Të kombinuara Djeg yndyrën shpejt. Përmirëson pamjen e lëkurës. Përdoreni vetëm për 20 minuta gjatë ditës. Vështirësi në përdorim.

Neopreni termik

Pajisja më e mirë për dobësimin e barkut është një pajisje termike neoprene me tre shtresa që nuk lejon që ajri të kalojë. Për prodhimin e tij përdoren neoprene të hollë (material gome), termosel, stilastik. Falë materialeve arrihet një efekt termik. Pajisja përdoret gjatë aktiviteteve sportive (vrapim, ecje). Gjithashtu, për të rritur efektin e pajisjes, mund ta përdorni gjatë kryerjes së punëve të shtëpisë. Produkti i jashtëm është i ngjashëm me një shirit me Velcro për fiksim. Ato vishen nën veshje dhe përdoren për një kohë të pacaktuar.

Rrip sauna

Veçoritë e rripit për dobësimin e barkut dhe anëve janë se për shkak të rritjes së temperaturës rritet metabolizmi, hiqen depozitat e yndyrës. Temperatura mund të vendoset manualisht ndërsa mësoheni me të. Pajisja funksionon me bateri ose nga rrjeti elektrik. Përdorni pajisjen jo më shumë se 10 minuta në një seancë. Mund të përdoret deri në 2-3 herë në ditë.

Miostimuluesit

Produkti funksionon në bazë të përdorimit të rrymës. Nën ndikimin e tillë të pajisjes, muskujt tkurren. Kështu arrihet djegia e yndyrës dhe forcimi i shtypit. Fuqia e mikrorrymave mund të vendoset manualisht. Myostimulatorët punojnë nga një rrjet dhe në bateri. Përdorimi i një pajisjeje me bateri ju lejon të bëni punët e shtëpisë pa u shpërqendruar, por një pajisje e tillë është më pak e fuqishme dhe efikase.

Myostimulantët funksionojnë edhe nëse një person është ulur dhe shikon një film të preferuar. Veprimet e pajisjes janë të ngjashme me ato procese që ndodhin tek një person gjatë aktivitetit fizik.

Për të rritur efektin, duhet të hani siç duhet. Nëse dieta përfshin ushqim të padëshiruar, atëherë pajisja nuk do të funksionojë. Me ndihmën e stimuluesve të muskujve mund të formoni kube shtypëse, si pas ushtrimeve në palestër, prandaj është më i përshtatshëm për meshkujt.

Të kombinuara

Modelet e kombinuara përfshijnë efekte termike dhe vibruese në trup. Konsiderohet si më i suksesshmi.

Pyetje për specialistët

rripin e belit për humbje peshe

Kur zgjidhni një pajisje, duhet të merrni parasysh ngjyrën e figurës. Pajisjet për humbje peshe nuk duhet të varen, duhet ta shtrëngoni fort në trup. Por në të njëjtën kohë, nuk duhet ta teproni, pasi një rrip shumë i ngushtë dëmton qarkullimin e gjakut dhe komplikon eliminimin e toksinave.

A mund t'ju ndihmojë një rrip të humbni peshë?

Kur planifikoni të blini një pajisje, duhet t'i kushtoni vëmendje mendimit të ekspertëve të cilët mund të zbulojnë nëse rripi i humbjes së peshës është efektiv. Një përdorim i pajisjes për të hequr palosjet e dhjamit në bark nuk mjafton. Gjithçka duhet të jetë e kombinuar me sportin dhe ushqimin e duhur. Trupi duhet të përdorë depozitat e yndyrës dhe t'i përdorë ato si energji. Prandaj, aktiviteti fizik është i domosdoshëm. Në një pozicion të qetë, vetëm lagështia e tepërt dhe mineralet largohen nga trupi. Prandaj, nuk ka as dyshim që rripat për humbje peshe funksionojnë. Në mënyrë që pajisja të sjellë rezultate, duhet të drejtoni përpjekjet në drejtimin e duhur për djegien e yndyrës, duke bërë sporte shtesë.

A është e dëmshme për shëndetin?

Pajisja për dobësim nuk është e dëmshme për shëndetin. Por nëse neglizhoni rekomandimet për përdorim, atëherë mund të provokoni rezultate të padëshirueshme (skuqje të pelenave, djegie të lëkurës). Për të zvogëluar mundësinë e skuqjes së pelenave, shpesh është e nevojshme të fshini stomakun me peceta dhe të bëni dush. Për më tepër, përdorimi i pajisjes është kundërindikuar në:

  • shtatzënia, laktacioni;
  • venat me variçe;
  • sëmundjet kardiovaskulare.

Nuk rekomandohet përdorimi i asnjë produkti për sëmundjet e sistemit nervor. Nëse gjatë përdorimit ndodhin acarim ose ndjenja të tjera të pakëndshme të pakëndshme, atëherë duhet të ndaloni përdorimin e pajisjes.

Cilin rrip të zgjidhni?

rrip masazhi për dobësim

Çdo rrip për dobësimin e barkut është efektiv në varësi të situatës. Rripi i dobësimit funksionon në të njëjtin parim - lufton stomakun e varur, eliminon celulitin, yndyrën. Për t'ju ndihmuar të bëni një zgjedhje, mund t'i kushtoni vëmendje avantazheve dhe disavantazheve të modeleve të ndryshme.

E rëndësishme! Vlen të blini rripa në dyqane të besuara. Ku mund të shihni komentet e produkteve. Jo gjithmonë një produkt i lirë flet për cilësinë.

Si ta përdorim saktë rripin për dobësim?

Në mënyrë që rripat për dobësimin e barkut dhe anëve të sjellin rezultatin e dëshiruar, është e rëndësishme t'i përdorni ato në mënyrë korrekte. Rekomandohet të kombinohet me një dietë të ekuilibruar dhe sport. Është e dobishme të pini deri në 2 litra ujë të pastër.

Për të arritur humbje peshe, është e rëndësishme të dini se si të përdorni rripin e dobësimit të barkut me efekt sauna, mos e përdorni vazhdimisht. Nën material, skuqja e pelenës mund të shfaqet nga lagështia e vazhdueshme.

konkluzioni

Rripi për dobësim u mundëson femrave dhe meshkujve të gjejnë një figurë të bukur. Në të njëjtën kohë, një pajisje e zgjedhur siç duhet është e rëndësishme për t'u përdorur në kombinim me sportin dhe një dietë të shëndetshme.