Artikuj interesantë

 • Si të bëni një menu të ushqimit të duhur për një javë për humbje peshe? Përdorni këtë recetë mostër të bazuar në pjata të thjeshta dhe receta diete për të humbur kilogramët e tepërt.
  23 Qershor 2022
 • Një dietë keto nuk është një djegie e qetë, por një ndarje e shpejtë e qelizave yndyrore Zbuloni se çfarë lloje dietash keto ekzistojnë dhe merrni një menu për 7 ditë.
  22 Qershor 2022
 • Si të humbni peshë duke ndryshuar stilin e jetës dhe dietën tuaj? Një dietë e planifikuar mirë dhe zgjedhja e sistemit të duhur të të ushqyerit do të ndihmojë në arritjen e rezultatit të dëshiruar.
  24 Maj 2022
 • Si të humbni peshë në këmbë, do të mësoni duke studiuar këshillat e nutricionistëve, trajnerëve dhe kozmetologëve. Një qasje e integruar për reduktimin e vëllimeve do t'ju ndihmojë të arrini shpejt qëllimet tuaja.
  10 Maj 2022
 • Nuk keni nevojë të blini produkte të dyshimta për humbje peshe kur mund t'i bëni në shtëpi. Si të përgatisni çaj për humbje peshe? Recetat më të mira në artikull.
  10 Maj 2022
 • Rripat më të mirë dhe më efektivë për dobësimin e barkut dhe anëve. Llojet e produkteve me të mirat dhe të këqijat, udhëzime për përdorim.
  6 Maj 2022
 • Acidi lipoik është një mjet efektiv për humbjen e peshës. Rregullat për përdorimin e acidit tioktik për humbje peshe janë përshkruar më poshtë.
  6 Maj 2022
 • Gjithçka rreth përdorimit të rripit për humbje peshe. Janë dhënë rekomandime dhe këshilla të përgjithshme që do t'ju ndihmojnë të arrini qëllimin tuaj të dëshiruar në kohën më të shkurtër të mundshme.
  20 Prill 2022
 • Dieta me hikërror është një nga më efektivet për humbje peshe, sepse kjo drithëra ka një përmbajtje të ulët kalori, por përmban shumë lëndë ushqyese. Në vetëm 7 ditë dietë me hikërror, mund të arrihen rezultate të dukshme.
  2 Prill 2022
 • Ka shumë mënyra efektive për të marrë farat e lirit për humbje peshe dhe pastrimin e zorrëve - zierje dhe infuzione, smoothie me kefir, drithëra me fara liri, etj. Në artikull do të shqyrtojmë recetat më të mira.
  1 Prill 2022
 • Ushtrime të frymëmarrjes për humbje peshe: një përshkrim i ushtrimeve dhe zbatimi i tyre.
  24 marsh 2022
 • Si të humbni peshë pa dieta? Për të humbur peshë urgjentisht dhe shpejt, për të sjellë anët në gjendje të përsosur, për të hequr depozitat e bezdisshme të yndyrës në bark, duhet të pini më shumë dhe të ushtroheni intensivisht, si dhe të hiqni qafe zakonet e këqija.
  24 marsh 2022
 • Ne ju ofrojmë disa opsione për një dietë me shalqi për humbje peshe, nga të cilat mund të zgjidhni atë që është e duhura për ju. Dieta me shalqi është shumë efektive nëse ndiqet rreptësisht.
  24 marsh 2022
 • Dietë hipoalergjike: një listë e ushqimeve që janë të ndaluara dhe të lejuara. Menuja e dietës hipoalergjike: forconi shëndetin dhe humbni peshë.
  23 marsh 2022
 • Dieta me hikërror: thelbi dhe parimet e të ushqyerit, ushqimet e lejuara dhe të ndaluara, të mirat dhe të këqijat e kësaj metode të humbjes së peshës. Shembull menu për një javë, receta, rrugëdalje nga dieta e hikërrorit. Kundërindikimet.
  23 marsh 2022
 • Dieta me shalqi ka fituar prej kohësh zemrat e shumë vajzave, sepse është me të vërtetë një mënyrë efektive dhe më e rëndësishmja e lehtë për të humbur disa kilogramë. Por që ajo të shkojë pa probleme, duhet të dini se si ta vëzhgoni saktë, për të cilën duam të flasim.
  23 marsh 2022
 • Si ndikon një dietë pa gluten në trupin e njeriut? Ushqimet e lejuara dhe të ndaluara, një shembull i një menuje për një javë.
  23 marsh 2022
 • Si të ndiqni një dietë proteinike për humbje peshe? Të këqijat dhe të mirat, rregullat dhe nuancat e këtij sistemi energjetik. Menuja e detajuar e dietës.
  23 marsh 2022
 • Rregullat për vrapim të sigurt. Vraponi për shëndet dhe humbje peshe. Kundërindikimet për vrapimin dhe masat paraprake të sigurisë. Orari i trajnimit.
  23 marsh 2022
 • Smoothies me perime dhe fruta janë një depo vitaminash. Ne ju ofrojmë një përzgjedhje të ëmbëlsirave më të shëndetshme, të shijshme dhe me pak kalori të frutave dhe perimeve për humbje peshe.
  23 marsh 2022
 • Cila është dieta më efektive për humbje peshe? Metodat më të mira për humbjen graduale të peshës. Vlerësimet e dietave të shpejta dhe ato me të cilat mund të humbni 20 kg.
  22 marsh 2022
 • Djegësit e yndyrës për humbje peshe për gratë ndahen në disa lloje: djegës dhjami nga prodhuesit e ushqimit sportiv dhe produkte natyrale.
  22 marsh 2022
 • Një dietë me pak karbohidrate do t'ju ndihmojë të jeni në formë. Në vetëm një muaj, ju mund të hiqni qafe 4-5 kilogramë shtesë. Por është e nevojshme t'i qaseni në mënyrë të arsyeshme përgatitjes së menusë në mënyrë që të mos dëmtoni shëndetin.
  22 marsh 2022
 • Një dietë pa karbohidrate ju ndihmon të humbni peshë shpejt dhe me pak ose aspak përpjekje. Shikoni artikullin tonë mbi ushqimet me pak karbohidrate.
  22 marsh 2022
 • Praktikisht të gjithë janë dakord se është e dobishme të bësh ushtrime. Por cila duhet të jetë tarifa? Si ta bëjmë atë siç duhet? Keni nevojë të praktikoni çdo ditë? Cilat janë ushtrimet më të mira për të përfshirë? Këto dhe pyetje të tjera do të diskutohen më në detaje në këtë artikull.
  22 marsh 2022
 • Pyetja se si të humbni shpejt peshë në shtëpi shqetëson shumë njerëz. Dhe metoda të tilla ekzistojnë. Por duhet t'i zgjidhni me kujdes në mënyrë që të mos dëmtoni shëndetin tuaj.
  22 marsh 2022
 • Artikulli përshkruan metoda efektive të humbjes së peshës, si dhe këshilla të dobishme nga nutricionistët për humbje peshe.
  21 marsh 2022
 • Smoothies për humbje peshe dhe pastrim të trupit janë një nga mënyrat më efektive. Si të bëni smoothie të shijshme në blender në shtëpi. Kur është koha më e mirë për të pirë një koktej, në darkë, mëngjes apo pas një stërvitje.
  21 marsh 2022
 • Motivimi i duhur për të humbur peshë është çelësi i suksesit. Nuk është aspak e lehtë ta detyrosh veten të punosh gjatë dhe shumë për veten. Por nëse shkëputeni, atëherë të gjitha përpjekjet e mëparshme do të jenë të kota.
  20 marsh 2022
 • Rregullat e pajtueshmërisë, qëllimet dhe objektivat, rezultati i dietës së vezëve. Kundërindikimet dhe këshillat e dobishme nga nutricionistët.
  20 marsh 2022
 • Dietë sipas Dukanit - menu për çdo ditë në tabelë. Përfitimet e dietës, kundërindikacionet, rekomandimet e nutricionistëve.
  17 marsh 2022
 • Artikulli ofron informacione të dobishme për veçoritë e dietës mesdhetare dhe përfitimet e saj. Për atë se cilat ushqime përfshihen më shpesh në dietën e banorëve të Mesdheut.
  16 marsh 2022
 • Nutricionistët këshillojnë ushqimin e pjesshëm për humbje peshe - nuk është e vështirë të hartoni një menu për një javë për të, dhe rezultati nuk ju bën të prisni. Mësoni bazat dhe rishikoni dietën tuaj.
  8 Janar 2022
 • Lista e produkteve të dobishme për humbje peshe dhe veçoritë e përdorimit të tyre për të mbajtur një figurë të shëndetshme.
  7 Janar 2022
 • Cila është dieta japoneze dhe çfarë rezultatesh mund të prisni? Rregullat e dietës japoneze. Menu dhe receta për 14 ditë.
  9 Shtator 2021
 • Ka disa mënyra për të humbur 10 kg në muaj. Por për shumicën e njerëzve, kjo është humbje shumë e shpejtë e peshës, e cila mund të kthehet në probleme serioze shëndetësore. Lexoni për mënyrat për të humbur peshë në artikull.
  7 Shtator 2021
 • Humbja e peshës me 5 kg në javë është e mundur edhe pa iu drejtuar aktivitetit fizik. Ekzistojnë disa lloje të dietave për këtë. Më të njohurit nga këto janë mono-dietat.
  13 Korrik 2021
 • Midis shumë planeve dietë për humbje peshe, dieta e llojit të gjakut bie në sy. Ajo supozon se sjellja e preferuar e të ngrënit është individuale dhe varet nga proceset biokimike në gjak.
  12 Korrik 2021
 • Pozat e yogas si adho mukha svanasana, virabhadrasana, vrikshasana, iutkatasana ndihmojnë në humbjen e peshës. Zotëroni disa asana të yogas për bukurinë dhe shëndetin e trupit.
  24 Qershor 2021
 • Ushqimi dhe dieta e duhur për diabetin e tipit 1 dhe të tipit 2. Ne llogarisim dietën për një javë nga ushqimet me një indeks të ulët glicemik. Ne bëjmë një menu për diabetikët. Çfarë mund dhe nuk mund të hahet?
  23 Qershor 2021
 • Dëshironi të merrni një figurë të hollë brenda një kohe të shkurtër, por nuk dini nga të filloni? Filloni duke u çliruar nga dhjami i trupit. Dieta Maggi do të jetë një shpëtuese e jetës në këtë çështje.
  11 Qershor 2021
 • Dieta për pankreatitin: si të ushqehemi mirë, çfarë të shtojmë në dietë dhe çfarë të heqim qafe përgjithmonë në mënyrë që një rikthim të mos përsëritet.
  10 Qershor 2021
 • Si të hiqni dhjamin nga barku dhe anët. Trajnim fitnesi për burra. Rregullat e një diete të ekuilibruar. Ushtrime themelore të fitnesit.
  4 Qershor 2021
 • Dreamndrra e shumë njerëzve është të humbin peshë shpejt dhe me shumë, ndërsa nuk ndryshojnë dietën dhe stilin e jetës tuaj. Dietologët dhe dietologët profesionistë do të thonë se kjo është e pamundur, por ka metoda që ju lejojnë të humbni peshë në një mënyrë të kursyer. Të gjitha këto dieta konsiderohen "dembel".
  4 Qershor 2021
 • Duke u përpjekur të jenë të shëndetshëm dhe të kënaqin burrat dhe zilinë e miqve, shumë gra fillojnë të humbin peshë. Ashtë gabim të mendosh se për këtë duhet të vizitosh palestrën dhe të kesh një nutricionist personal. Procesi i humbjes së peshës mund të organizohet edhe në shtëpi. Dëshironi të dini më shumë - ky artikull është për ju.
  25 Maj 2021
 • Dieta ketogjenike kërkon eliminimin e shumicës së karbohidrateve nga dieta dhe një përqendrim në ushqimet me yndyrë dhe, në një masë më të vogël, me proteina. Le të hedhim një vështrim se si funksionon dieta ketogjenike.
  26 Prill 2021
 • Cilat dieta janë efektive, sipas ekspertëve kryesorë, për humbjen e peshës. Si të humbni peshë pa dëmtuar shëndetin tuaj. Cilat janë mënyrat më të sigurta për të humbur peshë përgjithmonë.
  23 Prill 2021
 • A është e mundur të humbni peshë brenda një muaji? Këshilla të dobishme për t'ju ndihmuar të heqni qafe ato kilogramët e tepërt në një kohë të shkurtër.
  23 Prill 2021
 • Dieta me kefir është shumë e dobishme për trupin tonë. Kefir është i gatshëm të na ndihmojë me sëmundjet e traktit gastrointestinal dhe mëlçisë.
  17 Prill 2021
 • A do të bëhen "6 petale" shokë besnikë në luftën kundër peshës së tepërt? Menyja dhe rekomandimet. Çfarë mendojnë dietologët për këtë dietë?
  16 Prill 2021
 • Përdhes është një nga ato gjendje që nuk mund të shërohet kurrë pa dietë. Nëse pacienti me të vërtetë dëshiron të kapërcejë sëmundjen e tij, ai do të duhet t'i përmbahet disa kufizimeve në dietën e tij të zakonshme për pjesën tjetër të jetës së tij.
  27 marsh 2021
 • Mjetet juridike popullore për humbjen e peshës janë metoda natyrale, të sigurta, efektive dhe të përballueshme që përfitojnë të gjithë trupin.
  27 marsh 2021
 • Plani i humbjes së peshës pa dieta, pilula dhe rreziqe shëndetësore, me një program ushtrimesh javore. Dieta për humbje peshe për 7 kg në javë - bazat e ushqimit të duhur dhe një menu për çdo ditë.
  27 marsh 2021
 • Përfitimet dhe dëmet e humbjes së peshës në shalqinj, përbërja dhe përmbajtja e kalorive të manave, kundërindikacionet për t'u përdorur, zgjedhja e duhur e shalqirit. Varieteteve të dietës shalqi me një menu. Shqyrtime të ekspertëve dhe atyre që kanë humbur peshë.
  27 marsh 2021
 • Parimet themelore të të ushqyerit për pankreatitin. Produkte të Lejuara dhe të Ndaluara. Meny për pankreatitin ditën.
  27 marsh 2021
 • Sa kg mund të humbni peshë në një dietë të pijshëm në një javë dhe një muaj. Shikoni rezultatet e përafërta të humbjes së peshës.
  27 marsh 2021
 • Dietë e rekomanduar për gastritin e stomakut, ushqim të shëndetshëm dhe receta për të përmirësuar tretjen dhe për të rivendosur mikroflorën. Menuja për javën është zhvilluar duke marrë parasysh të gjitha kufizimet dhe rekomandimet e mjekut.
  27 marsh 2021
 • Pro dhe kundër të dietës japoneze. Menuë diete 7-ditore pa kripë.
  27 marsh 2021
 • Rregullat e dietës PP. Si të zëvendësoni produktet "e dëmshme". Një shembull i menusë "Ushqimi i duhur" për një javë - mëngjes, drekë, darkë. Sa mund të humbni peshë. Opinion i mjekëve për dietën "Ushqimi i duhur".
  26 marsh 2021
 • Dietë me proteina për humbje peshe me një tryezë menuje për çdo ditë. Një përshkrim i plotë se cilat ushqime përmbajnë më shumë proteina, rekomandime dietologësh.
  26 marsh 2021
 • Unë do t'ju tregoj se si të humbni 5 kg në një javë: një listë e ushqimeve të lejuara dhe të ndaluara, një menu ushqimore dhe një recetë çaji që rrit metabolizmin. Rezultatet
  26 marsh 2021
 • Dieta "Favorite" pëlqehet nga shumë gra që ndjekin figurën e tyre, sepse efektiviteti i saj është minus 8 - 10 kilogramë dhe pesha e humbur nuk kthehet nëse ndiqet ushqimi i duhur.
  26 marsh 2021
 • Me përdorimin e saktë të hikërror, shëndeti përmirësohet dhe pesha e trupit zvogëlohet. Për të përmirësuar figurën tuaj, do t'ju duhet një javë dietë hikërror - ky artikull ka të bëjë me të.
  26 marsh 2021
 • Ushtrimet më të mira për humbjen e peshës - zbuloni se cilat trajnime japin rezultatin maksimal në luftën kundër peshës së tepërt. Teknikat e ekzekutimit, reagimet dhe rezultatet.
  26 marsh 2021
 • Një dietë e mirë-akorduar keto mund t'ju çojë shpejt nëse jeni duke u përpjekur të humbni peshën tuaj. Gjëja kryesore është të bësh menunë në mënyrë korrekte.
  26 marsh 2021
 • Si mund të humbni peshë brenda dy ditësh? Në kërkim të një diete magjike, ata që kanë një ngjarje të rëndësishme në hundën e tyre dhe veshja e tyre e preferuar nuk përshtatet, shfletojnë internetin. Le të flasim për mënyrat kryesore për të humbur shpejt peshë.
  26 marsh 2021
 • Dietë efektive e pulës për humbje peshe. Menyja për 2, 3, 7, 14 ditë. Dieta në gjoks pule, lëng mishi dhe mundësi të tjera.
  26 marsh 2021
 • Ushtrimet më efektive dhe të thjeshta për humbjen e peshës. Si të futeni në formë në shtëpi, si të hiqni dhjamin nga këmbët, krahët, barku dhe anët: një grup ngarkesash.
  26 marsh 2021
 • Dieta e Dukan për humbje peshe: përfitime dhe kundërindikacione. Fazat kryesore, menutë e përditshme dhe recetat. Produkte të Lejuara dhe të Ndaluara.
  26 marsh 2021
 • Si të humbni peshë pa bërë dietë dhe ushtrime rraskapitëse? Merrni këshilla të thjeshta dhe efektive për t'ju ndihmuar në këtë çështje.
  25 marsh 2021