Përvoja e përdorimit Keto Diet

Anna Voinova, (Sofje, Bullgari). Humbur 7 kilogramë në 1 muaj pa bërë dietë dhe palestër duke përdorur dietën Keto.

Humbja e sigurt e peshës përmes ketozës me Dietën Keto më bëri të heq dorë nga dietat jo të shëndetshme dhe të bëhem shpejt në formë. Dua të ndaj përvojën time dhe t'ju tregoj më shumë rreth ilaçit që ndryshoi jetën për mirë. Rishikimi im do t'ju ndihmojë!

Historia ime: 8 vjet mbipeshë

Kapsula holluese të dietës Keto

E gjithë familja ime vuan nga pesha e tepërt, kështu që unë e kam pasur këtë problem që në adoleshencën time. Arriti në atë pikë që me një lartësi të vogël 162 cm, unë peshoja më shumë se 70 kilogramë. Kjo ndikoi në vetëvlerësimin. Për një kohë të gjatë nuk mund të filloja një bisedë me moshatarët e mi, isha në siklet të shkoja në pishinë ose të zhvishesha në plazh. Ishte e dhimbshme dhe e lakmueshme të shikoje vajza të holla me rroba banje të ndara.

Kaloi shkollën dhe universitetin. Disa shokë klase kishin tashmë burra, dhe disa kishin edhe fëmijë. Shumë u divorcuan dhe u martuan përsëri, dhe unë madje nuk mund të shkoja në takim me askënd. Ende nuk e di nëse problemi ishte te pesha e tepërt në vetvete apo te komplekset që shkaktonte. Në një moment u bë aq e padurueshme saqë vendosa të bashkohesha. Humbni peshë, pavarësisht gjenetikës dhe tendencës për të ngrënë.

Dietat dhe palestrat: si u përpoqa të dobësohem?

Për 3 muaj shkova në palestër dhe numëroja kaloritë. Vazhdimisht isha në nerva, nuk bëja gjumë të mjaftueshëm, ndjeja uri të padurueshme, por vazhdoja të provoja. Si rezultat, arrita të dobësohem me gati 10 kg. Nuk kishte asnjë kufizim për krenarinë, por ia vlen të jepni pak xhoko dhe të braktisni ushtrimet, pasi pesha u kthye. U kthye për 1 muaj. Të gjitha përpjekjet e mia kanë shkuar dëm.

Një përvojë e keqe më detyroi të shkoja te një nutricionist, i cili këshilloi kapsulat e hollimit të dietës Keto. Ai paralajmëroi se dieta nuk është e nevojshme dhe tha se si të përdoret ilaçi.

Çfarë ndodhi pas kursit të Dietës Keto

Anna humbi 7 kg me Keto Diet në një muaj

Kapsulat ishin të lehta për t’u përdorur. Mjaftoi t’i merrte dy herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Kursi zgjati 1 muaj. Unë ndoqa të gjitha udhëzimet saktësisht, nuk humba asnjë takim të vetëm.

Pas ditëve të para vura re se ha shumë më pak. Thjesht nuk kishte dëshirë. Hëngra më pak ushqim dhe nuk ndjeva lodhje kronike, siç bëra me numërimin e rregullt të kalorive. Për më tepër, unë isha i gëzuar dhe plot energji. Ushtrimi është bërë më i lehtë.

Në javën e dytë të marrjes, ndjeva se xhinset po bëheshin pak më të lirshme. Ishte e çuditshme, duke marrë parasysh që nuk kufizohesha aspak në ushqim dhe ushtrohesha si zakonisht. Amazingshtë mahnitëse kur shikon përvojat e mëparshme.

Vendosa të shkoj në shkallë vetëm pas një muaji përdorimi. Ata treguan 65 kilogramë (përkundrejt 72 të mëparshmit). Ishte lumturi! Në 1 muaj të përdorimit të Dietës Keto, unë arrita pothuajse të njëjtin rezultat si në 3 muaj dieta rraskapitëse dhe tendosje.

Tani ndihem shumë më i sigurt dhe vazhdoj të marr ilaç për të arritur rezultate edhe më të mëdha. Unë tashmë ua kam rekomanduar miqve të mi.