Udhëzime për përdorim Keto Diet

Humbja e sigurt e peshës përmes ketozës është një zëvendësim i shkëlqyeshëm për dietën dhe ushtrimet rraskapitëse. Me ndihmën e kapsollave Keto Diet, do të humbni 5 kilogramë në muaj pa ndonjë shqetësim. Mësoni se si ta përdorni ilaçin në mënyrë korrekte për efekt maksimal.

Kur duhet të merrni dietën Keto

Kapsulat Dieto Keto janë të gjithanshme. Ato mund të merren për çrregullime psikologjike të ngrënies, metabolizëm të ngadaltë dhe probleme të tjera që shkaktojnë mbipesha.

Indikacionet për marrjen e produktit:

    Palosjet dhjamore që Dieta Keto do të eleminojë
  • Fitimi i mbipeshës i shkaktuar nga zakone të varura të ngrënies, dietë e paekuilibruar, ushqim junk me shumë karbohidrate dhe yndyrna, etj.
  • Shtimi i peshës mbi baza hormonale. Çrregullime psikoemocionale, gjendje depresive, adoleshencë, menopauzë, çrregullime të ngrënies në stres, etj.
  • Predispozicion gjenetik për të qenë mbipeshë. Metabolizmi i ngadaltë dhe tendenca për të ngrënë tepër, e shkaktuar nga rritja e aktivitetit të gjenit FTO. Rreziku i mbipeshes midis transportuesve te tij rritet me 30%, dhe rreziku i diabetit - me 25%.

Cila nga këto arsye po shkakton probleme me peshën e tepërt, kapsulat Dieto Keto do të ndihmojnë për ta përballuar atë brenda 1-2 muajve. Ata normalizojnë metabolizmin, eliminojnë urinë, përmirësojnë funksionimin e sistemit të tretjes dhe ndihmojnë në luftimin e lodhjes kronike.

Kur të përmbaheni nga marrja e

Përgatitja Keto Diet praktikisht ka një minimum të kundërindikacioneve për shkak të përbërjes së saj natyrore. Përmban vitamina dhe minerale, acid linoleik, kafeinë pa ujë, çaj jeshil, leshterikë dhe përbërës të tjerë të dobishëm.

Rekomandohet të përmbaheni nga marrja e tij për pacientët që kanë intolerancë individuale ndaj përbërësve aktivë në përgatitje.

Kushtoj vëmendje! Kundërindikimet mund të zbatohen gjithashtu për njerëzit që vuajnë nga diabeti mellitus, sëmundjet e sistemit endokrin dhe hipotiroidizmi. Ju patjetër duhet të konsultoheni me mjekun tuaj para se të përdorni ilaçin.

Si të arrihet efekti maksimal

Rekomandohet të kombinoni marrjen e kapsollave Keto Diet me ushtrime të lehta dhe një dietë të ekuilibruar. Kështu, ju do të rrisni efektin e aplikimit.

Për të marrë rezultatin e dëshiruar pas një muaji përdorimi, ndiqni këto udhëzime:

  • Merrni 1-2 kapsula dy herë në ditë, 30 minuta para ngrënies.
  • Pini me ujë të bollshëm.
  • Sigurohuni që kohët tuaja ditore të marrjes janë të rregullta (për shembull, në mëngjes dhe në mbrëmje).

Mos harroni se Dieta Keto ka një jetëgjatësi prej 2 vjetësh. Ruani atë në një temperaturë më pak se 25 gradë në një vend jashtë rrezeve të diellit.

Tani ju e dini se si të përdorni Dietën Keto për formimin e trupit dhe humbjen e shpejtë të peshës. Porositni kapsula nga faqja jonë zyrtare në Shqipëri për t'u siguruar për vërtetësinë e produktit. Ne ofrojmë këshilla të hollësishme, shpërndarje të shpejtë, çmime besnike dhe pagesa vetëm pas marrjes.