Humbje urgjente në peshë në 2 ditë

Ata që tashmë kanë provuar në vetvete një numër të madh të metodave të ndryshme të humbjes urgjente të peshës, argumentojnë se është mjaft e mundur të humbasësh peshë brenda dy ditësh. Sigurisht, nuk do të humbni 10 kilogramë ose më shumë. Por për të përmirësuar shifrën dhe për të humbur 2-3 kilogramë është shumë e vërtetë.

Pra, si të humbni peshë në 2 ditë? Ka shumë rekomandime dhe këshilla. Në thelb, ofrohen ditë shkarkimi dhe një kombinim i një diete të caktuar me ushtrime fizike. Këtu janë disa opsione të provuara. Pavarësisht se cila teknikë është zgjedhur, mbani në mend se është më mirë të zgjidhni një fundjavë për eksperimente të tilla. Në këtë rast, procesi i humbjes së peshës do të jetë i rehatshëm dhe është shumë më e lehtë të ndiqni rregullat në shtëpi sesa në punë.

Rregulla të përgjithshme

Apple në dietën e shpejtë për humbje peshe

Për një humbje peshe 2-ditore, dietat më të rrepta përdoren më shpesh. Në thelb, ato kanë për qëllim arritjen e një rezultati të parëndësishëm, por pothuajse të menjëhershëm. Hedhja menjëherë dhe nuk do të merrni shumë. Mendoni logjikisht: gjithë ai dhjam që keni grumbulluar me zell gjatë viteve nuk mund të zhduket brenda dy ditësh. Por, është e lehtë të minosh shëndetin duke agjëruar më gjatë pa përgatitje të duhur ose mono-dieta.

Për të hequr qafe disa paund shtesë dhe për të zvogëluar belin, duhet t'i përmbaheni disa rregullave të rëndësishme:

 • bëni një dietë me ushqime me pak kalori;
 • shkurtoni ndjeshëm madhësitë e pjesëve;
 • hani në mënyrë të pjesshme (nga 5 në 7 herë në ditë);
 • hiqni dorë nga sheqeri dhe kripa;
 • pini të paktën 2 litra ujë të pastër çdo ditë;
 • mos pini pije alkoolike.

Nëse ndiqni të gjitha sa më sipër, do të jeni në gjendje të thoni lamtumirë rreth 2-3 kilogramë. Por nuk do të jetë aspak e majme. Humbja e peshës në këtë rast ndodh për faktin se trupi çlirohet natyrshëm nga lëngu i tepërt, dhe zorrët zbrazen në kohën e duhur. Kjo është, sa ka mbetur në tualet - aq shumë peshë dhe ra.

Ne do të japim disa këshilla më praktike se si të humbni peshë brenda dy ditësh. Në këtë kohë, nëse është e mundur, ndaloni gatimin vetë. Sigurohuni që nuk e shihni fare ushqimin. Respektoni rreptësisht rregullat dhe shmangni përçarjet.

Korrigjimi i dietës

Kanë mbetur vetëm disa ditë, por duhet të humbni peshë dhe të përmirësoni të paktën pak figurën tuaj? Ju mund të përdorni një nga metodat e shprehura të provuara. Nëse nuk bëni gabime, rezultati nuk do të vonojë shumë.

Ditë të uritur

Si të humbni peshë shpejt brenda 2 ditësh? Në prani të vullnetit të hekurit dhe qëndresës stoike, një dietë urie do të ishte zgjidhja optimale. Përbërësit e tij të vetëm janë uji i pastër dhe çaji jeshil. E gjithë dita e parë dhe e dytë do të duhet të uleni në çaj jeshil pa sheqer dhe ujë të pastër (mund të pini ujë mineral, vetëm pa gaz). Ndiheni sikur do të lodheni të uritur tani? Hani një mollë ose kastravec.

Nuanca të rëndësishme: sa më shpejt që të zgjoheni, duhet të pini menjëherë një gotë ujë. Pas 30 minutash, mund të krijoni vetes një çaj jeshil aromatik. Necessaryshtë e nevojshme të ndaloni pirjen e lëngjeve disa orë para se të shkoni në shtrat.

Kjo dietë do t’ju ndihmojë të humbni deri në 5 kilogramë dhe të eleminoni fryrjen. Sidoqoftë, ata që vuajnë nga sëmundja e veshkave duhet patjetër të këshillohen me mjekun e tyre.

Në kefir

Humbje e shpejtë e peshës në një dietë me kefir

Dieta me kefir njihet si një metodë po aq efektive e humbjes së peshës. Toshtë shumë më e lehtë për tu transferuar sesa çaji me ujë. Mbi të gjitha, kefiri ka aftësinë për të ngopur dhe në një farë mase të kënaqur urinë. Në një ditë, do të duhet të pini një litër të kësaj pije qumështi të thartuar me pak yndyrë. Përveç kësaj, lejohet të konsumohet njëkohësisht çaj jeshil dhe të pihet ujë i thjeshtë.

Nëse jeni të kënaqur me një plumb plumb 2-3 kg në 2 ditë, kjo metodë do t'ju përshtatet në mënyrë të përsosur.

Një lloj më i butë i një diete të tillë është kefir-mollë.Thelbi i kësaj metode të humbjes së peshës është se kefir mund të plotësohet me disa mollë të ëmbla në ditë. Por nëse ato vetëm ju ushqejnë urinë, hiqni dorë dhe zëvendësojeni me disa fruta të tjerë me pak kalori.

Këshilla modeli

Nuk është sekret që një model duhet të jetë gjithmonë i hollë. Por çfarë të bëni, për shembull, pas pushimeve, kur jeni më të rëndë, dhe në hundë - xhirimet e fotografive dhe shfaqjet e modës? Ne kemi nevojë urgjente për të rivendosur formën. Këtu është menuja dietike e një modeli që dëshiron të humbasë peshë shpejt:

 • Mëngjesi - vezë e zier dhe çaj i pa ëmbëlsuar (i zi ose jeshil).
 • Dreka është e njëjtë si për mëngjes.
 • Darka - gjizë me pak yndyrë (100 g) dhe çaj i pa ëmbëlsuar.

Forbiddenshtë e ndaluar të ndërrohen këto vakte me njëri-tjetrin. Gjithashtu nuk lejohet të grumbullohen kalori. Në intervalin ndërmjet mëngjesit, drekës dhe darkës, duhet të pini ujë. Ju kujtohet vëllimi i tij - rreth 2 litra. Për të parandaluar rikthimin e peshës së humbur, duhet ta përsërisni këtë dietë çdo muaj.

Shkarkimi

Metoda e lakrës së humbjes së peshës është gjithashtu shumë e popullarizuar. Brenda 2 ditësh, do të duhet të hani një lakër të copëtuar të bardhë. Ju nuk mund të shtoni vaj dhe kripë në të. Mos harroni të pini ujë. Një plus i madh i kësaj metode është mungesa pothuajse e plotë e urisë.

Djathi i gjizës është gjithashtu një ilaç i mirë për humbjen urgjente të peshës. Do të duhet të konsumoni rreth 200-250 gramë të këtij produkti me pak yndyrë në ditë. E vërtetë, jo gjithçka në një ulje, por shpërndani të gjithë vëllimin për 3-4 vakte. Proteina që përmbahet në gjizën do t’ju çlirojë nga lëngjet e tepërta, dhe një dietë me pak kalori do t’ju ndihmojë të digjni dhjamin të paktën pak.

Për të ruajtur arritjet e fituara përmes dietës, duhet të monitoroni me kujdes dietën tuaj dhe të preferoni produkte që janë jashtëzakonisht të shëndetshëm për shëndetin tuaj.

Dieta 2 ditore

Nëse dieta përfshin praninë e disa ushqimeve në dietë, mbani në mend se mund të jetë më pak efektive.

Menuja Dietare Mono 2 Ditore

Mono-dietat janë më të efektshmet për humbjen urgjente të peshës. Humbja e peshës me përvojë vlerësohet shumë:

 • mollë;
 • kefir;
 • kastravec;
 • oriz;
 • hikërror

Përkundër faktit se një shkarkim i tillë ndihmon në humbjen e disa kilogramëve në kohën më të shkurtër të mundshme, pesha mund të kthehet po aq shpejt.I gjithë faji është një kthim i mëtejshëm në dietën e mëparshme. E megjithatë, përdorimi i dietave mono është shpesh i padëshirueshëm. Përdorimi i tepërt i këtyre metodave të humbjes së peshës çon në probleme serioze shëndetësore.

Në ketrat

Për çdo ditë, duhet të ndani nga 0, 5 deri në 0, 8 kg ushqim proteina. Shtë më mirë të keni pulë të zier ose viçi. Peshku opsional. Lejohet përdorimi i karbohidrateve (jo më shumë se 20 g në ditë). Ato duhet të përfaqësohen nga perime jeshile ose drithëra. Çdo yndyrë përjashtohet plotësisht nga dieta. Përveç ujit, lejohet të pini kafe ose çaj.

Kjo mono-dietë është shumë e kënaqshme dhe e shijshme. Sidoqoftë, ajo ka kundërindikacionet e veta. Ata që vuajnë nga kapsllëku ose sëmundja e mëlçisë dhe veshkave nuk duhet të ulen në të. Nëse vërtet dëshironi - shkoni në një konsultë me mjekun tuaj.

Linja e plumbave në 2 ditë është nga 1 në 2 kilogramë.

Pirja

A keni nevojë të zvogëloni jo vetëm peshën, por edhe vëllimin e barkut? Mundohuni të mbijetoni për 2 ditë në disa pije:

 • Ditën e parë - ne përdorim lëng jo-ushqyes - ujë të zakonshëm të pastër, ujë mineral, kafe dhe çaj.
 • Ditën e dytë - ne shtojmë lëngje të shtrydhura fllad nga perimet dhe frutat, kakao dhe kefir.

Mos harroni se është e ndaluar të pini më shumë se 2 filxhanë çaj ose kafe në një ditë. Një sasi e madhe e kafeinës që hyn në trup ndikon negativisht në sistemin nervor. Mos harroni gjithashtu që nuk mund të pini kafe në stomak bosh - vitamina B nuk do të përthithet më. Si rezultat, metabolizmi do të ngadalësohet.

Rënia në këtë dietë është 2 deri në 3 kilogramë.

Dhe së fundmi

Cilado metodë e humbjes urgjente të peshës që zgjidhni, në mënyrë që të përfitoni sa më shumë nga ajo, këshillohet që ta kombinoni atë me ushtrime fizike aktive dhe aktivitete sportive. Një opsion alternativ është shëtitja në mbrëmje në rrugë. Vetëm një kompleks i disa masave do t'ju ndihmojë të afroni me rezultatin e dëshiruar.

Edhe një herë, ne theksojmë se pesha e humbur përmes programit të dietës së shpejtë kthehet lehtësisht përsëri. Dhe vetëm me ndihmën e një mënyre kompetente për të dalë nga dieta, ju mund të ruani hollësinë e trupit për një kohë të gjatë.