Dietë me hikërror për humbje peshe për 7 ditë. Menu për çdo ditë, javë, muaj

Pika e parë në luftën komplekse për bukurinë është humbja e peshës. Të gjithë duan të humbin peshë në një kohë të shkurtër. Për shembull, nëse uleni në një dietë me hikërror për humbje peshe, atëherë në 7 ditë mund të humbni një duzinë kilogramë.

Avantazhet dhe disavantazhet e dietës së hikërrorit

Çdo dietë ka avantazhet dhe disavantazhet e saj. Pa prekur preferencat e shijes, duhet të dini se çfarë të prisni.

Le të fillojmë me pozitivet:

 1. Nuk ndiheni të uritur për një kohë të gjatë. E gjitha sepse hikërrori është një produkt me kalori të lartë. Prandaj, midis vakteve nuk do të ketë ndjenjë të dhimbshme uria.
 2. Disponueshmëria e çmimit.
 3. Përfitimet shëndetësore të vitaminave dhe elementëve gjurmë.
 4. Efekt 100% për shkak të kufizimit në dietë.
 5. Thjesht gatuaj. Në fund të fundit, mjafton të derdhni hikërror me ujë të valë.

Disavantazhet:

 1. Mund të shkaktojë mospëlqim për shkak të përdorimit të të njëjtit produkt.
 2. Mungesa e ëmbëlsisë natyrale. Por kjo pengesë prek vetëm dhëmbin e ëmbël.
 3. Presioni arterial zvogëlohet. Por për ata që kanë presion të lartë të gjakut, ky është më tepër një plus.
 4. Lodhja fillon shpejt. Mund të shfaqen nervozizëm dhe ndryshime të papritura të humorit.
 5. Dhimbjet e kokës mund të shfaqen për shkak të mungesës së kripës në dietë.

A ka ndonjë kundërindikacion?

Kufizimet ndahen në 3 grupe:

 1. Situative.
 2. Fiziologjike.
 3. Sëmundjet.

Situatat përfshijnë rrethanat e jetës kur kërkohet përqendrim i shtuar i vëmendjes ose rritje e aktivitetit fizik.

Kjo është, ju nuk mund të uleni në një dietë të tillë gjatë përgatitjes dhe kalimit të provimeve ose gjatë sportit. Çdo punë e përgjegjshme nuk lejon futjen e një diete të tillë.

Kushtet fiziologjike përfshijnë:

 1. Shtatzënia dhe laktacioni.
 2. Fëmijëria dhe adoleshenca.
 3. Gjendja e shqetësimit gjatë menstruacioneve dhe menopauzës.

Sëmundjet që nuk ju lejojnë të uleni në një dietë hikërror për humbje peshe për 3, 7 ose 14 ditë:

 1. Sëmundjet e sistemit kardiovaskular.
 2. Diabeti.
 3. Ulçera gastrike.
 4. Gastriti.
 5. Çrregullime të zorrëve.

Kur zgjidhni një metodë për të humbur peshë, duhet patjetër të konsultoheni me një mjek për të identifikuar sëmundjet e fshehura.

Zgjedhja e hikërrorit dhe përgatitja e tij

A mendoni se të gjitha hikërrorët janë të njëjtë? Kjo nuk eshte e vertete. Meqenëse kushtet e përpunimit dhe të ruajtjes janë të ndryshme, shija gjithashtu mund të ndryshojë. Për të gjetur hikërrorin më të mirë për dietën tuaj, duhet të dini se çfarë të kërkoni kur zgjidhni.

Çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje:

 1. Për paketim.Ajo duhet të jetë e plotë. Nuk ka thyerje. Përndryshe, lagështia do të futet brenda, gjë që do të ulë ndjeshëm cilësinë e produktit. Si rregull, celofan tani përdoret për paketim. Ky material është mjaft i fortë dhe absolutisht nuk e lë lagështinë brenda.
 2. Spektri i ngjyrave.Drithërat kafe - i janë nënshtruar një trajtimi të veçantë me avull. I përshtatshëm për ata që duan të hanë qull të thërrmuar. Një nuancë kremoze që lëshon zverdhje ose jeshile tregon që produkti është natyral dhe jo i zier me avull, që do të thotë se drithërat e tillë janë më të dobishëm. Kafe e errët me një nuancë të kuqërremtë, hikërrori do të sjellë më pak përfitim, pasi nuk ishte i zier në avull, por i skuqur. Kjo metodë përdoret nga ndërmarrjet e vogla. Bërthamat me skaje të lëmuara të së njëjtës hije konsiderohen hikërror me cilësi të lartë. Nëse shihni se në një paketë ka një përzierje hikërror me ngjyra të ndryshme, atëherë është më mirë ta lini mënjanë. Në fund të fundit, koha e gatimit të çdo lloji është e ndryshme dhe do të jetë mjaft e vështirë të ruash një ekuilibër gjatë gatimit.
 3. Hikërrori është një produkt i shëndetshëm dhe me shumë kalori për humbje peshe
 4. cilësitë e shijes.Nëse ndjeni hidhërim ose thartirë, mund ta ktheni produktin me siguri në dyqan. Kjo do të thotë se janë shkelur kushtet e ruajtjes.
 5. Erë.Hikërrori me cilësi të dobët mund të nuhasë si myk, myk dhe aroma të tjera të pakëndshme. Është e papranueshme.
 6. Më e mira para datës.Ekspertët thonë se nuk duhet të llogaritet nga data e paketimit, por nga vjelja. Por jo çdo prodhues mund të japë këtë informacion.

Gatimi i hikërrorit është mjaft i thjeshtë. Hidhni një gotë drithëra në një tenxhere, derdhni dy gota ujë të vluar dhe lëreni në avull gjatë gjithë natës.

Hikërror i shkëlqyer fitohet nëse e gatuani në një tenxhere të ngadaltë ose në kazan të dyfishtë. Por nëse dëshironi shpejt, atëherë derdhni drithërat në tigan dhe mbushni me ujë. Gatuani duke e përzier derisa të ketë vluar i gjithë uji.

A mund të shtohet kripë?

Dieta me hikërror për humbje peshe për 7 ditë nuk përfshin shtimin e kripësnë produkte. Por mjekët ende rekomandojnë shtimin e kripës në moderim.

Nëse e hiqni plotësisht këtë mineral nga dieta, atëherë ai kërcënon me lodhje dhe keqardhje. Nga ana tjetër, ushqimi pa kripë e redukton urinë më shpejt dhe për një periudhë më të gjatë, që do të thotë se sasia e ushqimit të konsumuar do të ulet.

Sa hikërror mund të hani në ditë?

Nuk ka asnjë kufizim në sasinë e hikërrorit të ngrënë në ditë. E gjitha sepse është një produkt i kënaqshëm që lehtëson shpejt dhe përgjithmonë urinë.

Shtojini kësaj edhe largimin e ujit të tepërt nga trupi, por në të njëjtën kohë mbushjen me proteina dhe hekur. Çdo gjë tjetër trupi do të rimbushet nga rezervat natyrore, që do të thotë se metabolizmi do të jetë më i shpejtë.

200 gram hikërror është pjesa standarde ditore e dietës javore

Por, si rregull,për një ditë është e mjaftueshme nëse 200 gram drithëra zihen në avull në 500 ml ujë.

A është e mundur të pini kafe dhe çaj në një dietë me hikërror?

Ritmi modern i jetës është shumë i shpejtë. Shumë është bërë në arrati. Ju duhet të ngriheni shpejt, të zgjoheni, të bëni shumë gjëra. E gjithë kjo kërkon energji.

Shumë janë mësuar ta marrin atë duke pirë në mëngjes dhe një filxhan kafe ose një filxhan çaj gjatë pushimit. Po ata që vendosin të mbajnë dietë?

Kafeja dhe çaji nuk janë kundërindikuarme një dietë me hikërror.

Por ju duhet të merrni parasysh rregullat:

 1. Kafeja duhet të jetë natyrale. Nuk ka nevojë ta ëmbëlsoni me asgjë. Por mund të shtoni kanellë ose lëkurë limoni.
 2. Të njëjtat rregulla vlejnë edhe për çajin. Është më mirë nëse zgjedhja bie mbi çajin jeshil. Gjithashtu largon ujin e tepërt nga trupi.
 3. Nuk duhet të neglizhoni regjimin e pirjes. Uji nuk mund të zëvendësohet me çaj ose kafe. Kjo do të thotë, këto pije janë një shtesë në ushqim, por jo një zëvendësim i ujit të pastër jo të gazuar.

A është e mundur që një nënë pleqsh të humbasë peshën me hikërror?

Gjatë laktacionit, një grua duhet të jetë e vëmendshme ndaj dietës së saj. Në fund të fundit, kufizimi i vetvetes në diçka mund të çojë menjëherë në një mungesë ose përkeqësim të cilësisë së qumështit të gjirit, një përkeqësim të pamjes dhe mirëqenies së nënës më të re.

Prandaj, dieta e hikërrorit për humbje peshe për 7 ditë në versionin klasik është kundërindikuar. Çfarë mund të bëhet?

Përfitoni nga opsioni i dietës së lehtë:

 1. Pini nga 2 litra lëng. Mund të jetë ujë, komposto, pije frutash ose çajra bimorë.
 2. Hikërror duhet të konsumohet dy herë në ditë. Lëreni pjesën tjetër të vakteve të pandryshuara.
 3. Mund të shtoni peshk ose mish pa dhjamë, produkte qumështi, fruta dhe perime në drithëra.

Çfarë thonë mjekët për dietën e hikërrorit për humbje peshe për 7 ditë?

Mjekët nuk janë kundër dietës me hikërror. Dhe madjerekomandoni kurse tre dhe shtatë ditore. Por organizimi i një maratonë për dy javë këshillohet vetëm për ata që janë 100% të sigurt në forcën e trupit të tyre.

Gjëja më e rëndësishme është të kujdeseni për mirëqenien tuaj. Nuk ka asgjë të mirë të torturosh veten. Nëse shfaqet një reaksion alergjik, fillojnë problemet e tretjes ose ndonjë sistem i trupit dështon, duhet të përfundoni një dietë specifike.

Ekspertët rekomandojnë një fillim dhe përfundim të qetë të dietës.Në fund, nuk duhet të hidheni mbi të gjitha furnizimet që keni dashur të hani. Bëjeni gradualisht, duke prezantuar 1 produkt të ri çdo 2-3 ditë.

Sa kg mund të humbni?

Në disa javë është e mundur të humbni peshë me 10-14 kg.Por mos u përpiqni t'i hiqni shpejt kilogramët e tepërt të bezdisshëm, sepse në këtë mënyrë rezultati do të jetë më i vështirë për t'u ruajtur. Por mjekët rekomandojnë rregullimin e ditëve të agjërimit 14-ditor jo më shumë se një herë në gjashtë muaj.

Rezultati i humbjes së peshës falë dietës me hikërror

Asnjë specialist me një garanci 100% nuk do t'ju tregojë saktësisht se sa mund të humbni një kilogram. Shumë varet nga karakteristikat fizike, gjenetika, gjendja shëndetësore, stina, sasia e ushqimit të konsumuar, metabolizmi.

Disa humbin lehtësisht një duzinë, të tjerë e kanë të vështirë të humbin 3 kg. Gjëja kryesore është të besoni në veten tuaj dhe të mos ndaleni.

Opsionet e dietës me hikërror

Përveç faktit që dieta me hikërror mund të jetë 3, 7 dhe 14 ditë, ekzistojnë 3 lloje:

 1. Dietë strikte ose mono. Kjo është kur mund të hani vetëm hikërror të zier në avull pa kripë dhe sheqer.
 2. Kefir-hikërror. Në këtë opsion, është e mundur të shtoni kefir.
 3. Peshë e lehtë. Këtu mund të shtoni fruta të thata (2-3 copë kajsi të thata ose kumbulla të thata në çdo vakt).
 4. E kursyer. Ju mund ta diversifikoni menunë me manaferrat, frutat ose perimet në avull. Mund të shtoni edhe djathë me pak yndyrë (deri në 30 gr).
 5. Forcimi. Në opsionin e mëparshëm, shtoni gjizë (125 g), mish viçi të zier (100 g), sallatë të kalitur me salcë soje ose vaj ulliri (për drekë).

Ditët e shkarkimit në hikërror

Jo të gjithë mund të përballojnë dietat. Për disa, është më e përshtatshme të organizoni ditë agjërimi për veten e tyre.

Hikërrori është i përsosur për ditët e agjërimit

Kjo qasje ka avantazhet e saj të pamohueshme:

 1. Në një ditë, ju mund të humbni rreth 3 kg.
 2. Funksionaliteti i mëlçisë do të përmirësohet, muret e enëve të gjakut do të forcohen për shkak të lizinës (një enzimë për përthithjen e kalciumit).
 3. Hikërrori e plotëson shpejt urinë.
 4. Mbetjet e ushqimit të patretur do të hiqen nga zorrët dhe uji i tepërt do të largohet nga trupi.
 5. Rritja e vetëvlerësimit. Në të vërtetë, falë cilësive me vullnet të fortë, një person kalon pa probleme në ushqimin e duhur dhe ndihmon trupin e tij.

dietë të rreptë për 3 ditë

Baza e dietës treditore:

 1. Sasia e hikërrorit të konsumuar është e pakufizuar.
 2. Duhet të hani 6 herë në ditë.
 3. Pini të paktën dy litra lëngje. Për të përmirësuar efektin, rekomandohet të pini ujë 30 minuta para vaktit ose gjysmë ore pas.

Shembull i menusë:

 • mëngjes - 2 gota ujë të ngrohtë;
 • gjysmë ore më vonë - qull hikërror;
 • rostiçeri pas 30 minutash - një gotë ujë;
 • mëngjesi i dytë në gjysmë ore - hikërror dhe kështu me radhë.

Kalimi në ushqimin jo dietik duhet të jetë i qetë në mënyrë që rezultati i marrë nga dieta e hikërrorit për humbje peshe për 7 ditë të mos zhduket.

Dietë me hikërror me fruta të thata për 5 ditë

Një dietë me hikërror me shtimin e frutave të thata është një opsion i shkëlqyer i ekuilibruar.Do të jetë e mjaftueshme për të shtuar 6 ose 7 manaferra kajsi të thata, rrush të thatë, kumbulla të thata në qull hikërror në ditë.Përdorini ato si meze të lehtë.

Frutat e thata - një rostiçeri e shijshme përveç qullës së hikërrorit

Një kusht i rëndësishëm është përtypja e plotë deri në gjendjen e grurit. Kështu që ju mund të harroni shpejt ndjenjën e urisë.

Dietë hikërror-kefir për një javë

Menuja e mundshme e dietës së hikërrorit për humbje peshe për 7 ditë:

E hënë:

 • hikërror me kumbulla të thata;
 • hikërror me perime;
 • qumësht me gjizë;
 • hikërror me kefir;

E martë:

 • qull hikërror me kefir;
 • hikërror nga një kazan i dyfishtë;
 • kefir;
 • hikërror me kajsi të thata.

E mërkurë:

 • hikërror i zier me qumësht të zier;
 • hikërror me sallatë me lakër të bardhë;
 • molle jeshile;
 • hikërror me kefir.

E enjte:

 • qull hikërror me mollë jeshile të grirë;
 • hikërror me karota të grira;
 • kefir;
 • hikërror nga një kazan i dyfishtë me kefir.

E premte:

 • hikërror me qumësht të skremuar;
 • Hikërror me kefir - baza e dietës së një prej opsioneve për një dietë efektive
 • molle jeshile;
 • hikërror me kefir;
 • kefir.

E shtunë:

 • hikërror me kefir;
 • hikërror me kastravec;
 • qumësht me gjizë;
 • hikërror me fruta të thata.

e diel:

 • hikërror me kefir;
 • hikërror me kastravec;
 • grejpfrut;
 • hikërror me barishte dhe kefir.

Dietë proteinike-hikërror për 10 ditë

Veçoritë:

 1. Ngrënia e hikërrorit me proteina. Mos harroni për dy litra lëngje që duhet të konsumoni në ditë. Lejohet të shtoni çaj (jeshile) ose zierje frutash (deri në gjysmë litër).
 2. Ushqime me proteina të larta për dietën me proteina të hikërrorit
 3. Numri i gjoksit të pulës në ditë 2-3. Zierja duhet të jetë pa lëkurë.
 4. Shpërndarja e ndryshme e hikërrorit dhe mishit. Mëngjesi, dreka, rostiçeri i pasdites për hikërror dhe darka është koha për ushqime proteinike.
 5. Kripa dhe sheqeri janë të përjashtuara.
 6. Ju duhet të filloni të merrni vitamina komplekse për këtë periudhë.

Produkte proteinike për çdo ditë të dietës:

 • 300 gr peshk i zier;
 • 300 gr mish pule të zier;
 • 100 gr djathë mocarela;
 • omëletë nga 2 vezë dhe qumësht me pak yndyrë;
 • 100 gr gjizë, 200 gr kefir;
 • 300 gr peshk i pjekur me pak yndyrë;
 • 200 gr gjizë;
 • 300 gr mish viçi i pjekur në skarë;
 • 200 gr gjizë;
 • 2 vezë të ziera.

Dietë për 14 ditë: hikërror, perime dhe fruta

Kjo është një lloj diete e ekuilibruar. Perimet dhe frutat do t'i japin trupit energji shtesë, dhe qulli nuk do t'ju lejojë të ndiheni të uritur.

Veçoritë:

 1. Para mëngjesit, duhet të pini 200 ml ujë. Duhet të jetë i pastër dhe pa gaz.
 2. 4 lugë gjelle. l. është sasia e sallatës që mund të hahet në të njëjtën kohë.
 3. Sallatat e frutave dhe perimeve duhet të hahen me radhë së bashku me hikërrorin.

Dietë me hikërror për një muaj

Për të arritur rezultate të larta në një muaj, mund të zgjidhni vetë një nga llojet e dietës me hikërror.

Qull hikërror me shtimin e kefirit.Tre herë në ditë, duhet të hani hikërror si pjatë kryesore dhe të pini kefir pa yndyrë tre herë si meze të lehtë. Zorrët do të fillojnë të punojnë "si një orë".

Menuja për ditën:

 • hikërror - rreth 400 gr;
 • kefir - deri në 1 litër;
 • ujë pa gaz - 2 litra.
Një nga opsionet për një dietë me hikërror për një muaj përfshin përdorimin e sallatës së perimeve

Hikërror me perime.Deri në 200 gram perime të papërpunuara mund të shtohen në hikërror. Për shembull, lakra, domate ose tranguj. Avitaminoza me një dietë të tillë nuk është e tmerrshme.

Menuja për ditën:

 • vakti i parë është hikërror i pjekur;
 • rostiçeri - sallatë perimesh me gjalpë;
 • drekë - qull hikërror;
 • rostiçeri e dytë - sallatë me perime të freskëta pa salcë;
 • darkë - hikërror me avull;
 • Vakti i fundit i ditës është një sallatë jeshile pa salcë.

Hikërror me fruta.I përshtatshëm për ëmbëlsirat, sepse mund të përfshini mollë, dardha, portokall në dietë pas 20 minutash pas marrjes së përbërësit kryesor të dietës.

Menuja për ditën:

 • mëngjes - hikërror;
 • rostiçeri - sallatë frutash;
 • Frutat përveç hikërrorit për dhëmbët e ëmbël që duan të humbin peshë
 • drekë - hikërror;
 • rostiçeri pasdite - fruta;
 • darkë - hikërror.

Humbje peshe me hikërror dhe çaj jeshil

Veçoritë:

 1. Të paktën dy litra lëngje në ditë. Por uji nuk mund të zëvendësohet me çaj jeshil. Përndryshe, për shkak të vetive diuretike, mund të ndodhë dehidratim.
 2. Përbërësit kryesor mund t'i shtohen mish dhe peshk pa dhjamë, fruta jo shumë të ëmbla, perime të papërpunuara.
 3. Çaji jeshil duhet të piqet më i fortë se zakonisht, mund të shtoni mjaltë (1 lugë).

Dietë hikërror-vezë

Përveç hikërrorit, do t'ju duhen vezë. 5 copë në ditë të gatuara të ziera të buta. Për mëngjes, sigurohuni që të hani 1 vezë, dhe pjesën tjetër shpërndajeni gjatë gjithë ditës.

Shembull i menusë:

 • 8: 00 - një gotë ujë;
 • 8: 30 - hikërror;
 • 9: 30 - 1 vezë e zier e butë;
 • 10: 30 - një gotë ujë;
 • 11: 30 - hikërror;
 • 12: 30 - 1 vezë e zier e butë;
 • 13: 30 - një gotë ujë;
 • 14: 30 - hikërror;
 • 15: 30 - 1 vezë e zier e butë;
 • 16: 30 - ujë;
 • 17: 30 - hikërror;
 • 18: 30 - ujë;
 • 19: 00 - 1 vezë e zier butë.

Opsioni i dietës për hikërror dhe lëngje

Veçoritë:

 1. Sistemi prej dy litra ujë + 1 litër lëng.
 2. Lëngjet mund të jenë çdo gjë. Pini një të re çdo ditë.
 3. Lëngje të freskëta të shtrydhura për të plotësuar një nga dietat me hikërror
 4. Lëngun duhet ta shtrydhni menjëherë para se të hani. Ju nuk mund t'i ëmbëlsoni ose kriposni ato.
 5. Duhet të pini një orë pasi keni ngrënë qull.
 6. 300-400 gr - norma ditore e qullës.

Dietë me gjizë-hikërror

Gjiza është një produkt dietik me një sasi të madhe proteinash dhe kalciumi. Me respektim të rreptë të dietës, mund të heqësh qafe 7 kg në 10 ditë.

Rregulla të përgjithshme:

 1. Hikërror duhet të gatuhet në një kazan të dyfishtë;
 2. Çdo ditë duhet të pini nga dy litra lëngje në ditë;
 3. Gjiza duhet të blihet pa yndyrë. Për një ditë do t'ju duhen 300 gr.
 4. Vakti i fundit duhet të përfundojë 4 orë para gjumit.
 5. Sasia totale e hikërrorit dhe gjizës duhet të ndahet në 5 pjesë të barabarta.

Shembull i menusë:

 • 8: 00 - një gotë ujë;
 • 8: 30 - hikërror, 60 gr gjizë;
 • 9: 30 - një gotë ujë;
 • 10: 30 - një gotë ujë;
 • 11: 30 - hikërror + gjizë;
 • 12: 30 - një gotë ujë;
 • 13: 30 - një gotë ujë;
 • 14: 30 - hikërror + gjizë;
 • 15: 30 - ujë;
 • 16: 30 - ujë;
 • 17: 00 - hikërror + gjizë;
 • 18: 30 - ujë;
 • 19: 30 - hikërror + gjizë.

Dietë me mjaltë me hikërror

Veçoritë:

 1. Mjalti duhet të hollohet në një gotë me ujë të ngrohtë.
 2. Uji me mjaltë është një meze e lehtë.
 3. Uji me mjaltë - një rostiçeri e shëndetshme në një dietë hikërror-mjaltë
 4. 3 lugë- Marrja ditore e mjaltit.
 5. Ju gjithashtu duhet të filloni të merrni vitamina komplekse.

Plani:

 • mëngjesi i parë - ujë + mjaltë;
 • mëngjesi i dytë - hikërror;
 • rostiçeri - ujë + mjaltë;
 • drekë - hikërror;
 • rostiçeri pasdite - ujë me mjaltë;
 • darkë - hikërror.

Dietë e kursyer me hikërror

Një lloj diete e kursyer është një dietë e bazuar në hikërror.

Mund të duket kështu:

 • për mëngjes - gjizë (100 gr) + qull hikërror. Gjithçka përzihet në një tas;
 • rostiçeri - kefir (1 gotë);
 • drekë - hikërror (150 gr), viçi i zier (deri në 100 gr), sallatë perimesh me lëng limoni (150 gr);
 • darkë - hikërror (100 gr) + kefir (200 gr).

Mënyra e duhur për të dalë nga dieta e hikërrorit

Në mënyrë që rezultati i marrë nga dieta e hikërrorit për humbje peshe të ruhet në 7 ditë, është e nevojshme të përfundoni pa probleme dietën.

Ka disa rregulla themelore:

 1. Mbani ekuilibrin e pijes. Pirja e shumë ujit duhet të jetë e detyrueshme.
 2. Përdorimi i ujit të pastër është një parakusht për të dalë nga dieta me hikërror.
 3. Jini të moderuar në futjen e erëzave dhe salcave.
 4. Mos lini pas dore ushtrimet fizike.
 5. Vazhdoni të hani ushqime të shëndetshme.
 6. Futni gradualisht ushqime të reja në dietën tuaj. Domethënë, çdo 2 ditë prezantoni produkte të reja.

Më mirë nëse e bëni në rendin e mëposhtëm:

 • perime të freskëta;
 • vezë;
 • mish pa dhjamë;
 • vaj vegjetal si salcë;
 • produkte të lëngshme të qumështit;
 • produkte të tjera të qumështit;
 • drithëra dhe bukë;
 • fruta, arra dhe mjaltë.

Çfarë thonë njerëzit për humbjen e peshës me hikërror?

Të gjithë ata që kanë humbur peshë në një dietë me hikërror për humbje peshe në 7 ditë thonë një gjë - se kjo është një metodë shumë efektive që me të vërtetë ndihmon jo vetëm për të humbur shpejt një duzinë kile shtesë, por edhe për ta mbajtur këtë peshë për një kohë mjaft të gjatë. koha.

E vetmja pengesë quhet monotoni.Edhe pse ata bëjnë një rezervë se kjo është e gjitha për shkak të zakonit. Dhe nëse gjeni një kombinim të pranueshëm të produkteve për veten tuaj, atëherë dieta nuk ka të meta kur përdoret siç duhet.